top of page

ЮРИДИЧЕСКОЕ БЮРО

ВИТАЛИЙ ДЕНИКИН

Телефон:  +372 655 7545

Электронная почта: info@denikin.ee

Estonia pst 1, Таллинн

Abieluvõimetõendi vajalikkus välismaalasega abielu sõlmimisel

Abieluvõimetõend

 

"Armusin välismaalasesse. Me tahame temaga Eestis abielluda, kuid Perekonnaseisuamet ei võta meilt avaldust, nad nõuavad mingit tõendit. Öelge mulle, millist tunnistust on vaja välismaalase abiellumiseks meie riigi territooriumil, küsib anonüümseks jääda soovinud Postimehe lugeja.

Õigusbüroo vanemjurist
vastab:

Meie õigusbüroo poole pöördutakse sageli probleemidega, mis tekivad Eestis abielu registreerimise taotlemisel perekonnaseisuametist. Reeglina puudutavad need välismaalasega abielu sõlmimist. Eesti Vabariigi seadusandlus eeldab tunnistust abielu registreerimise takistuste puudumise kohta. Regulatsioon on tehtud eelkõige selleks, et veenduda, et välismaalasel pole kehtivat abielu ja et abiellumisel ei ole takistusi. Kui välismaalasel on kehtiv abielu, loetakse uus abielu kehtetuks. Abieluavalduse edukaks esitamiseks perekonnaseisuametis on vaja tõendit selle kohta, et välismaalasel puuduvad abielu takistavad asjaolud. Probleem on selles, et kõiki tunnistusi abielu takistavate asjaolude puudumise kohta Perekonnaseisuametis ei aktsepteerita. Meil oli kogemus töötamisest paljude riikide kodanikega, eriti Vene Föderatsiooni, USA ja Ukraina, Jaapani, Hiina kodanikeg kes esitasid tõendeid vastavatest osakondadest, kuid isegi kui need olid olemas, keeldus Perekonnaseisuamet abielu registreerimise avaldust vastu võtmast.

Sel juhul on välismaalase jaoks kõige ratsionaalsem tegevus pöörduda Eesti Vabariigi esimese astme kohtusse ja paluda välja anda luba „abiellumiseks ilma abieluvõimetõendita“. Kohtule avalduse esitamisel peate maksma riigilõivu 10 eurot. Kohus annab kohtumäärusega loa suhteliselt kiiresti (ühest nädalast paari kuuni). Kohtumäärus kehtib kuus kuud. Tuleb meeles pidada, et tulevased abikaasad võidakse kutsuda kohtusse, et selgitada asjaolusid ja kontrollida, kas kavandatud abielu on fiktiivne või mitte.

Samuti tuleb arvestada perekonnaseisuaktide haldamise seaduse § 39 lõikega 5 kehtestatud piirangutega, mille kohaselt võib kohus väljastada abieluvõimetõendita abieluloa välismaalasele, kelle elukoht on väljaspool Eestit või kes on elanud Eestis vähem kui kuus kuud (enne avalduse esitamist perekonnaseisuametile ja kes ei saa mõjuval põhjusel esitada tunnistust abielu takistuste puudumise kohta.

Juhul kui soovite usaldada antud protsessi oma ala professionnalidele, siis võtke meiega ühendust ning esitame avalduse kohtule Teie nimel. Teenuse maksumus on  250 eurot.


 

TEGELEME IGAPÄEVASELT, GARANTEERIME TÕENDI SAAMISE MAKSIMAALSELT LÜHIKESE TÄHTAJA JOOKSUL. VAJADUSEL KOOSTAME AVALDUSE JUBA TÄNA.

 

MEIE POOLE ON MÕTET PÖÖRDUDA KA SIIS, KUI VÄLISMAALANE EI OLE VEEL EESTISSE SAABUNUD. SELLISEL JUHUL ESITAME AVALDUSE TEMA NIMEL NING TA SAAB TULLA EESTISSE TÕENDI KÄTTESAAMISEKS VÕI KOHTU POOLT KORRALDAVAKS ISTUNGIKS (KUI KOHUS PEAB VAJALIKUKS SEDA KORRALDADA).

+ 372 6557545, info@denikin.ee 

СФЕРЫ

РАБОТЫ

СУДЕБНЫЕ СПОРЫ

 

Специалисты бюро формируют юридическую позицию, подготавливают необходимые процессуальные докуметы и представляют клиентов в суде

КОММЕРЧЕСКОЕ ПРАВО

 

Предлагаем услугу полного сопровождения бизнеса. В том числе, регистрацию компаний, ежедневный консалтинг, составление необходимых документов и договоров, представление клиентов при решении споров в суде или при переговорах с третьими лицами и учреждениями. 

УГОЛОВНОЕ ПРАВО

 

Предоставляем защиту в досудебных и судебных процессах, в том числе, связанных с экономическими и налоговыми преступлениями. 
НАЛОГОВОЕ ПРАВО

 

Консультируем частных и коммерческих клиентов во всех сферах налогового права. Представляем клиентов в Налогово-Таможенном департаменте и суде. 

ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО

 

Предоставляем юридические консультации и подготавливаем документы  в сфере договорного и внедоговорного права, семейного и трудового права, а также авторского права и вопросах наследства. 

ИСПОЛНИТЕЛЬНЫЙ И БАНКРОТНЫЙ ПРОЦЕСС

 

Составляем необходимые заявления для инициирования процессов и представляем клиентов в вышеупомянутых производствах.

СФЕРЫ РАБОТЫ
БРАК С ИНОСТРАНЦЕМ
описание услуг в видео

О НАС

Привлекаемые в наше бюро юристы ранее работали адвокатами в лучших адвокатских конторах Эстонии, поэтому мы можем гарантировать качество оказываемых юридических услуг.

Если Вам нужна честная юридическая услуга с реальным анализом перспективности Вашего дела, то мы будем рады приветсвовать Вас в роли нового клиента. 

C квалификацией и профессиональным опытом юристов Вы можете ознакомиться изучив резюме конкретного юриста. 

 

 

О НАС

юрист

юридическое бюро

гражданское дело

взыскание долга

юридическая помощь

суд

Jurist Tallinnas
ЮРИСТЫ

НАШИ ЮРИСТЫ

Юрист в Таллинне
Юрист в Таллинне
ВИТАЛИЙ ДЕНИКИН
СТАРШИЙ ЮРИСТ

ДРУГИЕ СПЕЦИАЛИСТЫ

Маргус Мягеди

специалист по взысканию

задолженностей

Юлия Силлам

работник канцелярии

СВЯЖИТЕСЬ

С НАМИ

Напишите нам, и мы свяжемся с вами в самое ближайшее время:

Отлично! Сообщение получено.

НАШ АДРЕС

Estonia pst 1, третий этаж, 10145 Таллинн

Email: info@denikin.ee

Telefon:  +372 655 7545

GSM: +372 5800 2575

Смотреть на карте

Юрист в Таллинне

Следите за юридическими новостями в Facebook 

  • Facebook Social Icon
КОНТАКТЫ
bottom of page